Skúsme sa nečudovať

Autor: Ladislav Mišík | 23.3.2014 o 13:04 | (upravené 23.3.2014 o 13:20) Karma článku: 12,12 | Prečítané:  434x

Zvláštnosťou ideológie je to, že nám nehovorí v prvom rade o tom, čo a aká je daná skutočnosť, ale o tom aká by daná skutočnosť mala byť. Ideológia je súhrnom činnosti, čiže návrhom stratégie konania sociálnych skupín pôsobiacich v spoločnosti. Zakladá sa na vlastnom poznaní seba samého a presadzovaní kariérneho rastu pre „sebecké“ politické ciele.

Jednou z hlavných politických ambícií kandidatúry Róberta Fica na post prezidenta SR je jeho ideologická predstava pre dosiahnutie najvyššieho cieľa. Minulosť nikto z nás nedokáže úplne vymazať z pamäti, preto ovplyvňuje naše správanie a rozhodnutia do budúcna. Aparát komunistického zriadenia pôsobil na „hlavu“ R. Fica veľmi pozitívne a presvedčivo, čo môžeme aj v týchto dňoch a predvolebných debatách v priamom prenose sledovať.

Túžba po celkovej moci štátu je veľká a agresivita premiéra s blížiacim termínom voľby druhého kola neprehliadnuteľná a stupňujúca. Je bez pochýb, že jeho prípadná prehra bude najväčším sklamaním budovania kariérnych kociek a hranolov pri výstavbe politického domu, pričom ostáva dokončiť už len komín. Je len na nás, či mu ten komín umožníme postaviť a ako sa k tomu postavíme v priamej voľbe.

Nedajme šancu prežitkom doby z pred roku 1989, odkiaľ vyšiel jeden z kandidátov, ktorý momentálne spravuje veci verejné v našej krajine. Časy povinných pionierskych a zväzáckych zjazdov spojených s voľbou do komisií rád v domoch odborov, kde sa červeným preukazom a ľavou rukou, jednohlasne pod nátlakom hlasovalo sú už preč. Tak prečo si ich nesprávnou voľbou pripomínať.

Už spomínaný pomyselný komín nedostavaného domu zohráva v týchto dňoch obrovskú úlohu pre nášu spoločnosť, našu krajinu. Nastal čas na voľbu. Sú dve možnosti. Buď si vyberieme budúcnosť sociálnych nepokojov a ďalšej polarizácie slovenskej spoločnosti alebo upokojenie politického napätia. Posuňme našu spoločnosť ďalej, poďme voliť, lebo najhoršie je sa nezúčastniť a potom sa čudovať.

Autor: Ladislav Mišík

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?