Skúsme sa nečudovať

Autor: Ladislav Mišík | 23.3.2014 o 13:04 | (upravené 23.3.2014 o 13:20) Karma článku: 12,12 | Prečítané:  431x

Zvláštnosťou ideológie je to, že nám nehovorí v prvom rade o tom, čo a aká je daná skutočnosť, ale o tom aká by daná skutočnosť mala byť. Ideológia je súhrnom činnosti, čiže návrhom stratégie konania sociálnych skupín pôsobiacich v spoločnosti. Zakladá sa na vlastnom poznaní seba samého a presadzovaní kariérneho rastu pre „sebecké“ politické ciele.

Jednou z hlavných politických ambícií kandidatúry Róberta Fica na post prezidenta SR je jeho ideologická predstava pre dosiahnutie najvyššieho cieľa. Minulosť nikto z nás nedokáže úplne vymazať z pamäti, preto ovplyvňuje naše správanie a rozhodnutia do budúcna. Aparát komunistického zriadenia pôsobil na „hlavu“ R. Fica veľmi pozitívne a presvedčivo, čo môžeme aj v týchto dňoch a predvolebných debatách v priamom prenose sledovať.

Túžba po celkovej moci štátu je veľká a agresivita premiéra s blížiacim termínom voľby druhého kola neprehliadnuteľná a stupňujúca. Je bez pochýb, že jeho prípadná prehra bude najväčším sklamaním budovania kariérnych kociek a hranolov pri výstavbe politického domu, pričom ostáva dokončiť už len komín. Je len na nás, či mu ten komín umožníme postaviť a ako sa k tomu postavíme v priamej voľbe.

Nedajme šancu prežitkom doby z pred roku 1989, odkiaľ vyšiel jeden z kandidátov, ktorý momentálne spravuje veci verejné v našej krajine. Časy povinných pionierskych a zväzáckych zjazdov spojených s voľbou do komisií rád v domoch odborov, kde sa červeným preukazom a ľavou rukou, jednohlasne pod nátlakom hlasovalo sú už preč. Tak prečo si ich nesprávnou voľbou pripomínať.

Už spomínaný pomyselný komín nedostavaného domu zohráva v týchto dňoch obrovskú úlohu pre nášu spoločnosť, našu krajinu. Nastal čas na voľbu. Sú dve možnosti. Buď si vyberieme budúcnosť sociálnych nepokojov a ďalšej polarizácie slovenskej spoločnosti alebo upokojenie politického napätia. Posuňme našu spoločnosť ďalej, poďme voliť, lebo najhoršie je sa nezúčastniť a potom sa čudovať.

Autor: Ladislav Mišík

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?