Média bez Čižnára!

Autor: Ladislav Mišík | 17.7.2013 o 17:26 | (upravené 17.7.2013 o 17:32) Karma článku: 16,63 | Prečítané:  1089x

Prezident Ivan Gašparovič chcel nového generálneho prokurátora menovať bez médií. Nie je to nič nezvyčajné, keďže jeho skúsenosť uzurpovať moc v štáte po voľbách v roku 1994 ruka v ruke s Vladimírom Mečiarom mu je stále blízka, čo dokazuje všade a neustále. Kontroverzných káuz pre upevňovanie moci sa nezbavil do teraz. Myslím si, že história si ho zapamätá skôr ako, nie veľmi dobrého prezidenta, ale naopak.

Už od začiatku bolo jasné ako facka, že právoplatne zvolený kandidát bývalou koalíciou na post GP nebude prezidentom SR menovaný. Nasvedčovali tomu všetky vyjadrenia, ktoré za ten čas predlžovania nevôle platných uznesení najvyššieho rozhodovacieho orgánu – ÚS boli vládnucou garnitúrou (resp. iba s R. Ficom) a zase ruka v ruke (ako tomu bolo za čias mečiarizmu) s I. Gašparovičom opačne prezentované a ani v najmenšom nerešpektované. Akékoľvek tvrdenia Róberta Fica o tom, že prezident sa rozhodol alebo rozhoduje sám sú len prázdnym mlátením suchej slamy.

A čo sa vlastne stalo?

V podstate nič, ale strašne veľa. Scenár voľby a menovania Jaromíra Čižnára do funkcie GP bol dopredu pripravený a všetkým zainteresovaným veľmi dobre známy. Je letný čas. Prázdniny a dovolenky sú v plnom prúde. Študujúca mládež a pracujúci ľud v skupinách oddychuje od každodenných pracovných povinnosti. Politika je bokom. Je ideálny stav pre rozhodnutia v tichosti a hlavne bez médií! Situácia sa zjavne opakuje. Pred rokom padol za obeť II. dôchodkový pilier a dnes menovanie predsedu GP SR. Upevňovanie moci pre získavanie finančného kapitálu od slušných a pracujúcich a zneužívanie výkonnej moci môže na úkor krásného počasia pokojne pokračovať.

Prežívame obdobie istoty, či neistoty?

Dotieravá propaganda a lacná demagógia narúša a deformuje tradičné hodnoty. Neúprosná sila politickej moci láme charaktery. Medzi ľudí sa dostala nedôvera, strata istôt a v mnohých prípadoch aj udavačstvo. Úloha médií v otázkach objektivity politiky je na bode mrazu, čo vždy nahrávalo totalitného režimu alebo vláde jednej strany (resp. jedného muža) a vždy nahrávať aj bude.

Podstatu ideológie Luigi Giussani vysvetlil takto:

„Ideológia je teoreticko – praktická konštrukcia založená na jednom aspekte reality, ktorý môže byť síce pravdivý, ale prístup k nemu je poznačený jednostrannosťou a tendenčnou absolutizáciou v prospech nejakej filozofie alebo politického objektu.“

Autor: Ladislav Mišík

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?