p. Minister! Čo to robíte?

Autor: Ladislav Mišík | 4.2.2016 o 19:39 | (upravené 5.2.2016 o 6:10) Karma článku: 11,51 | Prečítané:  1135x

Konečne som pochopil akú funkciu v štáte zohráva štatistický úrad. Žiadnu a pritom veľmi pre vládu SR dôležitú.

Štatistiky a štatistické hodnotenia tu boli vždy a narábať s nimi so zahmlievaním skutočných faktov je veľmi jednoduché, účinné, ale nie vždy chválabohu produktívne, aj keď sa väčšina voličov Vášho spektra číslam vôbec nerozumie. To samozrejme neplatí, pre tých, ktorí Vás sebecky a nútene akceptujú a preto aj volia pre osobný osoh a majetnosť.

Ale vráťme sa k tým štatistikám na akom princípe u Vás a Vašich pritakávačov fungujú. Zazlievanie skutočnosti a arogantne nechutný výraz hovorí každému zmýšľajúcemu človeku prečo v rezorte zdravotníctva pôsobíte a ste práve Vy. Účinnou formou podpory pre časť „zdeformovanej“ spoločnosti je nenávisť, ohováranie, arogancia a v neposlednom rade aj úprimná nevedomosť, na ktorej sú tieto tri atribúty postavené. Viem politika dnešnej vlády nie je o citoch a empatii, ale životy a zdravie ľudí sa nedajú odmerať žiadnym štatistickým číslom a už vôbec nie keď sú štatistiky založené na zastrašovaní zdravotníckych zriaďovateľov a nimi bojazlivých zdravotníkov. 

p. Minister koľko krát  ste boli po ukončení pracovného pomeru štrajkujúcich zdravotných sestier a zdravotníckych pracovníkov v teréne vlastného pracoviska nemocničného oddelenia, odkiaľ Váš personál odišiel? Ja Vám to poviem presne, ani raz, lebo na týchto oddeleniach nie je adekvátne zabezpečená zdravotná starostlivosť a žiadna štatistika na svete Vám nepomôže, iba tá jediná a to povolebná.

A prečo som vlastne tento blog napísal? Iba preto, že čo by len jeden zdravotník, lekár alebo aj učiteľ štrajkoval je povinnosťou vlády SR sa o daný problém zaujímať a riešiť, hoci aj hodinu pred voľbami a nie štatistický sa skrývať za vlastnú neschopnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?