Socialisti na Slovensku 2012:2016

Autor: Ladislav Mišík | 20.2.2016 o 18:47 | Karma článku: 8,64 | Prečítané:  809x

Ide o subjektívny pohľad jednotlivých odsekov publikovaných blogov. Po prvý krát v histórií po roku 1989 sa na čelo Slovenskej republiky po parlamentných voľbách 10. 3. 2012 dostala vláda socialistov jednej strany.

V nekonečnom úsilí o uskutočňovanie vlastného bytia nemožno ľudstvu uprieť prirodzenú a úprimnú snahu realizovať svoj tvorivý potenciál v záujme ľudského dobra a šťastia. Vidíme to v umení, vo vede, v technike, v riešení spoločenských problémov, v úsilí o napĺňanie večných hodnôt viery a dobra.

„J. W. Goethe“

Smer konsoliduje proti súkromnému podnikaniu

Podľa ekonómov Michala Horvátha a Ľudovíta Ódora, ktorí napísali štúdiu „Ako zakopať rozpočtovú sekeru", môže v niektorých prípadoch zvyšovanie daní z príjmu odradiť ľudí od ďalšieho pracovného úsilia. Keďže z dodatočného zárobku, ktoré by plynulo z dodatočnej práce si štát odkrojí väčší podiel. Podobne to vidia aj zamestnávatelia. Budovať na základe nejakého odvodového trestu pre úspešných je prinajmenšom znehodnotenie ich úsilia pri vytváraní produktov a služieb. Zlé rozhodnutia zo strany socialistov povedú k zlej atmosfére v spoločnosti.

Strata suverenity súkromných zdravotných poisťovní

Zámer vládnej strany prechodu k jednej zdravotnej poisťovni dohodou o odkúpení Union razantne odmietla. Fico k tomu povedal toľko. “V takom prípade sa použije normálne demokratické ustanovenie, ktoré pozná každá jedna krajina na svete a ktorá sa nazýva vyvlastnenie za primeranú hodnotu“. Ja len k tomu dodám, že v 50. rokoch sa tomu hovorilo znárodnenie za primeranú cenu. Teraz môžeme povedať, že Fico stratil guráž a aj na základe viacerých arbitráži sa tento nezmyselný projekt neuskutočnil.

Zachráňme II. pilier!

Návrh zákona o dôchodkovej reforme, ktorý predložila vláda SR do parlamentu vládna väčšina schválila. Vládni poslanci prehlasovali poslancov opozičných strán, takže sa za zachovanie výšky 9% odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri menia pravidlá v sporení zamestnaných z 9% na 4%. To znamená, že si mesačne zárobkovo činní pohoršia o 5% na dôchodok.

17. november 1989!

Úplná apatia najvýznamnejšej novembrovej udalosti roku 1989 zo strany vlády Slovenskej republiky. Arogancia a výsmech politických špičiek, voči slušným a pracujúcim. Manžetové gombíky v reláciách „výstavných opičiek“. Obraz dovolenky socialistu za zásterkou aktivít v Dubaji. Prenasledovanie filmárky za tvorbu dokumentárneho filmu. Neuveriteľný neporiadok v súdnictve. Problémy pracujúcich uživiť svoje rodiny.

Ústav pamäti národa „verzus“ Slovenské národné povstanie

Tvrdenia Róberta Fica o tom, že opoziční poslanci nie sú pri voľbe predsedu NKÚ jednotný už neobstojí. Je jasné, že chuť moci je silná a začína oslabovať a zneužívať základné zásady demokratického zriadenia.

Média bez Čižnára!

Prezident Ivan Gašparovič chcel nového generálneho prokurátora menovať bez médií. Nie je to nič nezvyčajné, keďže jeho skúsenosť uzurpovať moc v štáte po voľbách v roku 1994 ruka v ruke s Vladimírom Mečiarom mu je stále blízka, čo dokazuje všade a neustále. 

„Spodina spoločnosti“?!

Zvyšovanie platov a finančných príspevkov do školstva ako také je pre vládu Slovenskej republiky neriešiteľný rébus, ktorý dokáže vysvetliť troma slovami: nemáme, nemôžeme a nedáme, pričom odborníci poukazujú na rezervy minimálne v stovkách miliónov eur. Tie sa dajú nájsť nielen zoštíhlením štátnej správy, ale aj na únikoch dani a nezmyselných predražených tendroch.

Ako vzniká presvedčenie a pluralizmus

Vzájomnú komunikáciu, vlastné názory a životné skúsenosti formujú prirodzeným spôsobom všetci rodinný príslušníci a starí rodičia, pri osobných a rodinných stretnutiach. Životné rady, prežité vzostupy a pády, minulosť, súčasnosť a budúcnosť. 

Skúsme sa nečudovať

Túžba po celkovej moci štátu je veľká a agresivita premiéra s blížiacim termínom voľby druhého kola neprehliadnuteľná a stupňujúca. Je bez pochýb, že jeho prípadná prehra bude najväčším sklamaním budovania kariérnych kociek a hranolov pri výstavbe politického domu, pričom ostáva dokončiť už len komín. Je len na nás, či mu ten komín umožníme postaviť a ako sa k tomu postavíme v priamej voľbe. Nedajme šancu prežitkom doby z pred roku 1989, odkiaľ vyšiel jeden z kandidátov, ktorý momentálne spravuje veci verejné v našej krajine. Časy povinných pionierskych a zväzáckych zjazdov spojených s voľbou do komisií rád v domoch odborov, kde sa červeným preukazom a ľavou rukou, jednohlasne pod nátlakom hlasovalo sú už dávno preč. Tak prečo si ich nesprávnou voľbou pripomínať.

p. Minister! Čo to robíte?

Zazlievanie skutočnosti a arogantne nechutný výraz hovorí každému zmýšľajúcemu človeku prečo v rezorte zdravotníctva pôsobíte a ste práve Vy. Účinnou formou podpory pre časť „zdeformovanej“ spoločnosti je nenávisť, ohováranie, arogancia a v neposlednom rade aj úprimná nevedomosť, na ktorej sú tieto tri atribúty postavené. Viem politika dnešnej vlády nie je o citoch a empatii, ale životy a zdravie ľudí sa nedajú odmerať žiadnym štatistickým číslom a už vôbec nie keď sú štatistiky založené na zastrašovaní zdravotníckych zriaďovateľov a nimi bojazlivých zdravotníkov. 

A nekonečné množstvo nespomenutých, či už vedomých alebo nevedomých káuz a prešľapov vládnucej socialistickej strany. Voliť 5.3.2016 je právo každého dospelého človeka. Len ten, čo je nespokojný a nevolí, nepriamo socialistov volí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?