Socialisti na Slovensku 2012:2016

Autor: Ladislav Mišík | 20.2.2016 o 18:47 | Karma článku: 8,64 | Prečítané:  832x

Ide o subjektívny pohľad jednotlivých odsekov publikovaných blogov. Po prvý krát v histórií po roku 1989 sa na čelo Slovenskej republiky po parlamentných voľbách 10. 3. 2012 dostala vláda socialistov jednej strany.

V nekonečnom úsilí o uskutočňovanie vlastného bytia nemožno ľudstvu uprieť prirodzenú a úprimnú snahu realizovať svoj tvorivý potenciál v záujme ľudského dobra a šťastia. Vidíme to v umení, vo vede, v technike, v riešení spoločenských problémov, v úsilí o napĺňanie večných hodnôt viery a dobra.

„J. W. Goethe“

Smer konsoliduje proti súkromnému podnikaniu

Podľa ekonómov Michala Horvátha a Ľudovíta Ódora, ktorí napísali štúdiu „Ako zakopať rozpočtovú sekeru", môže v niektorých prípadoch zvyšovanie daní z príjmu odradiť ľudí od ďalšieho pracovného úsilia. Keďže z dodatočného zárobku, ktoré by plynulo z dodatočnej práce si štát odkrojí väčší podiel. Podobne to vidia aj zamestnávatelia. Budovať na základe nejakého odvodového trestu pre úspešných je prinajmenšom znehodnotenie ich úsilia pri vytváraní produktov a služieb. Zlé rozhodnutia zo strany socialistov povedú k zlej atmosfére v spoločnosti.

Strata suverenity súkromných zdravotných poisťovní

Zámer vládnej strany prechodu k jednej zdravotnej poisťovni dohodou o odkúpení Union razantne odmietla. Fico k tomu povedal toľko. “V takom prípade sa použije normálne demokratické ustanovenie, ktoré pozná každá jedna krajina na svete a ktorá sa nazýva vyvlastnenie za primeranú hodnotu“. Ja len k tomu dodám, že v 50. rokoch sa tomu hovorilo znárodnenie za primeranú cenu. Teraz môžeme povedať, že Fico stratil guráž a aj na základe viacerých arbitráži sa tento nezmyselný projekt neuskutočnil.

Zachráňme II. pilier!

Návrh zákona o dôchodkovej reforme, ktorý predložila vláda SR do parlamentu vládna väčšina schválila. Vládni poslanci prehlasovali poslancov opozičných strán, takže sa za zachovanie výšky 9% odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri menia pravidlá v sporení zamestnaných z 9% na 4%. To znamená, že si mesačne zárobkovo činní pohoršia o 5% na dôchodok.

17. november 1989!

Úplná apatia najvýznamnejšej novembrovej udalosti roku 1989 zo strany vlády Slovenskej republiky. Arogancia a výsmech politických špičiek, voči slušným a pracujúcim. Manžetové gombíky v reláciách „výstavných opičiek“. Obraz dovolenky socialistu za zásterkou aktivít v Dubaji. Prenasledovanie filmárky za tvorbu dokumentárneho filmu. Neuveriteľný neporiadok v súdnictve. Problémy pracujúcich uživiť svoje rodiny.

Ústav pamäti národa „verzus“ Slovenské národné povstanie

Tvrdenia Róberta Fica o tom, že opoziční poslanci nie sú pri voľbe predsedu NKÚ jednotný už neobstojí. Je jasné, že chuť moci je silná a začína oslabovať a zneužívať základné zásady demokratického zriadenia.

Média bez Čižnára!

Prezident Ivan Gašparovič chcel nového generálneho prokurátora menovať bez médií. Nie je to nič nezvyčajné, keďže jeho skúsenosť uzurpovať moc v štáte po voľbách v roku 1994 ruka v ruke s Vladimírom Mečiarom mu je stále blízka, čo dokazuje všade a neustále. 

„Spodina spoločnosti“?!

Zvyšovanie platov a finančných príspevkov do školstva ako také je pre vládu Slovenskej republiky neriešiteľný rébus, ktorý dokáže vysvetliť troma slovami: nemáme, nemôžeme a nedáme, pričom odborníci poukazujú na rezervy minimálne v stovkách miliónov eur. Tie sa dajú nájsť nielen zoštíhlením štátnej správy, ale aj na únikoch dani a nezmyselných predražených tendroch.

Ako vzniká presvedčenie a pluralizmus

Vzájomnú komunikáciu, vlastné názory a životné skúsenosti formujú prirodzeným spôsobom všetci rodinný príslušníci a starí rodičia, pri osobných a rodinných stretnutiach. Životné rady, prežité vzostupy a pády, minulosť, súčasnosť a budúcnosť. 

Skúsme sa nečudovať

Túžba po celkovej moci štátu je veľká a agresivita premiéra s blížiacim termínom voľby druhého kola neprehliadnuteľná a stupňujúca. Je bez pochýb, že jeho prípadná prehra bude najväčším sklamaním budovania kariérnych kociek a hranolov pri výstavbe politického domu, pričom ostáva dokončiť už len komín. Je len na nás, či mu ten komín umožníme postaviť a ako sa k tomu postavíme v priamej voľbe. Nedajme šancu prežitkom doby z pred roku 1989, odkiaľ vyšiel jeden z kandidátov, ktorý momentálne spravuje veci verejné v našej krajine. Časy povinných pionierskych a zväzáckych zjazdov spojených s voľbou do komisií rád v domoch odborov, kde sa červeným preukazom a ľavou rukou, jednohlasne pod nátlakom hlasovalo sú už dávno preč. Tak prečo si ich nesprávnou voľbou pripomínať.

p. Minister! Čo to robíte?

Zazlievanie skutočnosti a arogantne nechutný výraz hovorí každému zmýšľajúcemu človeku prečo v rezorte zdravotníctva pôsobíte a ste práve Vy. Účinnou formou podpory pre časť „zdeformovanej“ spoločnosti je nenávisť, ohováranie, arogancia a v neposlednom rade aj úprimná nevedomosť, na ktorej sú tieto tri atribúty postavené. Viem politika dnešnej vlády nie je o citoch a empatii, ale životy a zdravie ľudí sa nedajú odmerať žiadnym štatistickým číslom a už vôbec nie keď sú štatistiky založené na zastrašovaní zdravotníckych zriaďovateľov a nimi bojazlivých zdravotníkov. 

A nekonečné množstvo nespomenutých, či už vedomých alebo nevedomých káuz a prešľapov vládnucej socialistickej strany. Voliť 5.3.2016 je právo každého dospelého človeka. Len ten, čo je nespokojný a nevolí, nepriamo socialistov volí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?